Výlety, atrakce, zábava

Na své si příjdou aktivní lidé, turisti, rodinky s dětmi, lenoši i milenci. V okolí chaty je nepřeberné množství aktivit. Několik z nich vám zde uvádíme pro inspiraci. 

Vodní radovánky

U chaty máme vlastní 20m dlouhý bazén pro plavce i neplavce. Ve 400m vzdáleném rybníce Hnačov je možné koupání, surfování, jízda na lodičkách, paddleboardech i šlapadlech a nově je v provozu Wakepark se dvěma dráhami na vodní lyžování a jízdu na prknech.

IMG_20210815_120611_397.jpg

Pohodnice_statek

Turisti

V okolí se nachází mnoto turistických cílů, přímo u chaty jsou značené turistické stezky a cyklostezky. V obci je možnost zapůjčení elektrických koloběžek a u nás si můžete půjčit elektrická treková kola.

Výlety a aktivity

Dopřejte si také výlety po okolí a do okolních měst, kde lze navštívit hrady, zámky a další akce.

Pěšky můžete navštívit poutní kostel v Nicově a městečko Plánice s muzeem Františka Křižíka, v dojezdové vzdálenosti i na kole do 20 km najdete hrady Rábí, Švihov, Velhartice a Kašperk.

A autem máte od nás na dohled celou Šumavu, možností, kam vyjet je nepočítaně.

Nicov_kostel

relax.jpg

Klídek a lenošení

Na své si příjdou i lenoši. Chata je usazené v přírodě na klidném místě. Na zahradě je menší bazén a posezení s lehátky. Můžete zde jen tak posedět, opalovat se a číst si knížku.

Co v zimě?

Hnačov leží 600 m nad mořem, jsou zde proto poměrně tuhé zimy.

Pod areálem je velká louka na sáňkování, na které se dá i jezdit na běžkách, 10 km daleko najdete sjezdovku Koucourov, 25 km daleko jsou sjezdovky v Kašperských Horách a za 45 minut dojedete autem do Železné Rudy a na Špičák, největší lyžařské středisko na Šumavě.

lyzovani.jpg